<h1>TĘCZA - Psychoedukacja i terapie</h1>, Twoja przeglądarka nie obsługuje tej animacji Flash.

Wieczory transowe

  Wielkanocna Gong Pudża 4.04 Częstochowa
prowadzą dr Sławomir Sówka i Izabela Wołowiec
 
więcej na :  http://www.mars-wenus.pl/page/show_kalen/185

Rytuał mocy w archetypowych pozycjach jest zaskakująco prosty i obejmuje głębie i pełnię doświadczenia, które poprzez przebłyski z podświadomości umożliwia syntezę tego, co świadome i tego, co nieświadome w naszym życiu. Po rytuale bardzo często znikają wszystkie zasłony i ściemniacze, odczuwamy spokój i nienazwaną jedność. Umiejętność doświadczania tej oczyszczającej „podróży” jest zakodowana w naszych genach, jest zdolnością odziedziczoną, nadmożliwością daną każdemu.

Cz. I – Kąpiel w Dźwiękach Gongów
Działanie tej kąpieli na poziomie ciała i duszy jest u każdego odmienne. Może mieć ono formę odnajdywania siebie czyli indywiduacji. Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków i alikwot, które masują całe ciało i aktywują m.in. przysadkę mózgową. Spowolnienie fal mózgowych prowadzi do głębokiej relaksacji, której sprzyja pozycja leżąca. Po kąpieli w gongu każdy czuje się w swoim ciele jak w domu, jest odświeżony i doenergetyzowany.

Regularne kąpiele w gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości i przerywają  mechanizmy kontrolujące ciało. Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach i przy wypaleniu zawodowym.

Cz. II  Rytuał Mocy

Pragnąc korzystać z własnych kreatywnych sił, swojego flow, w poszukiwaniu głębszego i bardziej spełnionego życia poszukujemy w różnych kierunkach, pytamy, która z metod jest uniwersalna i przydatna na co dzień właśnie dla mnie.

Felicitas Goodman poprzez swoje odkrycie rytualnych pozycji stworzyła ponadkulturową drogę doświadczania stanów szczytowych, które pozwalają na głębokie oczyszczenie i regenerację. Większość figurek i rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat jest precyzyjnym przedstawieniem pozycji rytualnych „podróży”. Kiedy jednolity rytm grzechotek lub bębna wprowadza nas w „podróż”, przyjęta przez nas pozycja rytualna otwiera nam bramę do określonego zakresu doświadczeń. Na przykład doświadczamy podróży duszy, przeżywamy przemiany, uzdrowienie, odnowę, przejścia związane z narodzinami czy śmiercią.

Pozycje rytualne pochodzą z najróżniejszych kultur całego świata. Są one jednocześnie archetypami, których doświadczenie jest dostępne dla każdego człowieka. Rytuał Mocy wg Felicitas Goodman jest zaskakująco prosty i obejmuje głębie i pełnię doświadczenia, które poprzez przebłyski z podświadomości w coraz większym stopniu łączą nas ze spełnionym istnieniem.

 W tej przestrzeni otrzymujemy nowe siły i pojawiają się nowe perspektywy. W ciele zachodzą charakterystyczne, dobrze zdefiniowane zmiany fizjologiczne, które działają uzdrawiająco i są podstawą odmiennego stanu świadomości.

Sławomir Sówka - biotechnolog, terapeuta i trener, prowadził projekty na Rockefeller University i Uniwersytecie Wiedeńskim. Spotkanie z mistrzem gongu Donem Conreaux w nowojorskiej kawiarni stało się punktem wyjściowym ośmioletnich doświadczeń z różnorodnością dźwięków gongu, ich działaniem, rytmem, improwizacją i śpiewem alikwotowym. Projekty muzyczne z harfistką i kompozytorką Moniką Stadler, syryjskim multiinstrumentalistą Bashirem Mirzo i Donem Conreaux, pierwsze CD z wokalistką Aldoną Tomczak, Izabelą Wołowiec i Dariuszem Domanowskim „Gong Waves”, dypl. pedagog rytmu (TaKeTiNa Reinharda Flatischlera), twórca i producent Festiwalu Kazimierskie Inspiracje.

Izabela Wołowiec - psychotronik, kulturoznawca, ukończyła Studium Psychotroniczne w Łodzi i Kulturoznawstwo w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, zajmuje się uzdrawianiem duchowym (jej mentorami byli m.in. Dinah Lawson i Tadeusz Starek), astrologią, malarstwem i ceramiką. Prowadzi sesje uzdrawiania duchowego w Polsce i Austrii. Wspólnie ze Sławomirem Sówką prowadzi działalność koncertową, grając muzykę improwizowaną. Jest wiceprezesem Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie, mieszka i tworzy w Wiedniu i Kazimierzu Dolnym.

Kiedy: 4.04.2015, godz. 21 do 8.00

Gdzie: Częstochowa, Centrum "Tęczowy most", ul. Dąbrowskiego 11

Inwestycja dla dobrego samopoczucia: 150 zł przy rezerwacji i wpłacie zaliczki do 20.03 - 120 zł.

Prosimy zabrać wygodne ubranie, koc i karimatę.

Zapisy i informacje: Katarzyna Smolińska, Tel.502 440 475, kasiasm@tlen.pl 

Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata co najmniej zaliczki w wysokości 70zł na konto Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie, ul. Kazimierska 75, 24-120 Kazimierz Dolny, PKO Bank Polski, nr konta: 80 1020 4317 0000 5602 0134 9851 z dopiskiem "gong pudża 4.04". W przypadku wycofania się uczestnika z udziału w Pudży co najmniej 14 dni przed terminem rozpoczęcia kursu następuje zwrot 100% przedpłaty.

Zapraszamy również do przeczytania ciekawych informacji o Gong Pudży, dobrodziejstwach dźwięków gongów i ciekawych faktach w wywiadzie Ireny Stanisławskiej ze Sławomirem Sówką zamieszczonego w miesięczniku Nieznany Świat" oraz

Jak zanurzyć się w dźwiękach gongu i zaznać ukojenia pomiędzy snem a jawą? - Z mistrzem gry na gongach Sławomirem Sówką rozmawia Katarzyna Droga (poradnik psychologiczny SENS)



  Wstecz
Piątek, 19 kwietnia 2024 | admin